Projekty unijne

„Indywidualizacja procesu nauczania w klasach I-III szkół podstawowych w Gminie Opatów”

Projekt „Indywidualizacja procesu nauczania w klasach I-III szkół podstawowych w Gminie Opatów”

Gmina Opatów realizuje projekt „Indywidualizacja procesu nauczania w klasach I-III szkół podstawowych w Gminie Opatów” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX, Działania 9.1 „Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty „ , Poddziałania 9.1.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych”

Celem projektu jest wsparcie uczniów w procesie rozwoju (poprzez zajęcia adekwatne do potrzeb dzieci w klasach I-III) oraz szkół w procesie nauczania i dostosowania do reformy programowej kształcenia ogólnego.

W projekcie biorą udział wszystkie szkoły publiczne z terenu Gminy Opatów:

- Szkoła Podstawowa w Opatowie,

- Szkoła Podstawowa w Iwanowicach Dużych,

- Szkoła Podstawowa w Zwierzyńcu Pierwszym,

- Szkoła Podstawowa w Wilkowiecku

- Szkoła Podstawowa w Złochowicach

- Szkoła  Podstawowa w Waleńczowie

W ramach projektu od 1 października 2011r. w szkole Podstawowej w Iwanowicach Dużych odbywają się następujące zajęcia:

- dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu,

- dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych,

- zajęcia rozwijające przyrodnicze zainteresowania uczniów.

Nauczyciele prowadzący zajęcia w klasach I-III realizują opracowany program, w tym indywidualizują pracę z uczniem, dostosowując ją do jego potrzeb i możliwości. Programy nauczania uwzględniają działania mające na celu indywidualizację procesu nauczania i wychowania uczniów, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, zgodnie z nową podstawą programową kształcenia ogólnego na I etapie edukacyjnym.

Jednym z elementów projektu będzie również doposażenie bazy dydaktycznej szkół w materiały dydaktyczne oraz specjalistyczny sprzęt. Zakupione materiały dydaktyczne i sprzęt będą poprzez naukę i zabawę wspierać i podnosić poziom umiejętności, przyrodniczych, matematycznych, językowych, czytania i pisania.

Realizacja projektu stwarza warunki wszechstronnego rozwoju dziecka, daje dzieciom szansę na rozwój zdolności i zainteresowań.

• Szkoła Podstawowa w Iwanowicach Dużych
    ul. Częstochowska 63